Список авто

Якщо у Вас виникли складнощі, зверніться до нас за консультацією, тел. 067 312 60 60 або у чат на сайті.

Список авто – це функціональне вікно програми, яке дозволяє користувачеві працювати у програмі Контроль Плюс з такими пристроями – легковими автомобілями, грузовими автомобілями, сільгосп технікою, навантажувачами, скутерами чи іншими засобами пересування чи стаціонарними автозаправними станціями або навіть смартфонами (через додаток “GPS-контроль торгових агентів”, детальніше читайте тут).

Вікно програми Контроль Плюс зі Списком авто у розширеному режимі

Список авто має два режими відображення – розширений режим (коли відображаються назви авто та кнопки роботи з авто) і компактний режим (коли відображаються лише іконки з порядковими номерами авто та їх статусами, детальніше про статуси авто можна дізнатись тут). Щоб перейти з розширеного режиму в компактний, достатньо натиснути на кнопку “Закрити” у правому верхньому кутку Списку авто.

Щоб змінити режим з компактного на розширений потрібно натиснути на кнопку “Розширений режим” вверху Списку авто.

Вікно програми Контроль Плюс зі Списком авто у компактному режимі

Переглядати інформацію у по авто можна за 1 день, кілька днів, тиждень чи навіть місяць (як обрати період читайте тут). 

Також можна обмежити час у межах доби або проміжку часу (як це можна зробити читайте тут).

Розширений режим списку авто

Список авто у розширеному режимі, умовно, можна поділити на три області:

  • безпосередньо сам список авто та груп з вибором авто чи групи, статусами авто, кнопою “Змасштабувати трек”, меню авто та меню групи авто;
  • верхня панель Списку авто з функціональними кнопками;
  • панель підказок з кнопками активації підказок та їх налаштуваннями (внизу Списку авто).

Список авто та груп

Натиснувши на назву авто у списку, програма Контроль Плюс виконає такі дії:

  • виділить жирним назву вибраного авто у Списку авто;
  • відобразить Узагальнену інформацію по авто у вікні над областю мапи;
  • розмістить іконку (кружечок з порядковим номером та статусом) обраного авто на мапі та відобразить трек авто, зцентрувавши мапу відносно нього;
  • відобразить хмаринку авто з його назвою, часом (або датою та часом, якщо авто у вибраний проміжок часу не передавало дані) та швидкістю (якщо авто на момент закінчення обраного проміжку часу знаходилось в русі, або ж, якщо обрано сьогоднішню дату і авто на даний момент рухається).

Вікно програми Контроль Плюс коли користувач натиснув на назву авто у Списку авто

Натиснувши на кнопку “Змасштабувати трек” ліворуч від назви авто, програма Контроль Плюс, виконає такі дії, як і просто натиснувши на його назву.

Праворуч від назви авто у Списку авто знаходиться меню авто. Щоб його відкрити, потрібно натиснути на кнопку “Меню авто”.

Меню авто програми Контроль Плюс

Копіювати назву – кнопка копіює у буфер обміну назву авто.

Редагувати – кнопка відкриває вікно редагування авто над областю мапи. У вікні редагування можна змінити назву авто (його підпис у Списку авто, на мапі та у звіті), вибрати колір треку авто (кожному авто можна задати свій колір треку), вибрати одну із багатьох запропонованих іконок, або ж завантажити власну та встановити її для авто. Одразу доступні такі види груп іконок – легкові, вантажні, спецтехніка, автобуси, агротехніка, люди, а також користувацька іконка, яку можна завантажити та встановити для одного чи кількох авто. Додатково можна вибрати розмір іконки. Для збереження результату редагування потрібно натиснути на кнопку “Зберегти”, або ж щоб скасувати зміни потрібно натиснути на кнопку “Відмінити”.

Вікно редагування авто

Спозиціонуватись – кнопка масштабує мапу та розміщує по центру авто, з меню якого було натиснуто на кнопку.

включити Автопозиціонування – кнопка обирає авто у списку (ставить біля нього галочку) та вмикає автопозиціонування – функцію, яка масштабує мапу відносно обраного авто, розміщує його по центру мапи та при спробі користувача переміститись по мапі, повертає мапу у позицію з вибраним авто у центрі або ж, якщо авто рухається, то мапа буде рухатись разом із ним, щоб авто завжди відображалось по центру мапи.

Цією ж функцією можна скористатись натиснувши на кнопку “Автопозиціонування” на правій панелі програми Контроль Плюс, яка дозволяє увімкнути функцію автопозиціонування, як для одного так і для кількох авто. Якщо потрібно спостерігати одразу за кількома авто, то їх потрібно вибрати галочками у Списку авто та натиснути на кнопку “Автопозиціонування”, мапа змасштабується відносно всіх обраних авто та буде змінювати масштаб та позицію в залежності від їх руху. 

Змасштабувати трек – кнопка відображає на мапі трек авто за обраний період та масштабує мапу таким чином, щоб було видно увесь трек на екрані.

Додати до існуючої групи – кнопка відкриває вікно над областю мапи, у якому відображаються доступні групи (якщо раніше було створено групи) в які можна додати авто. Достатньо лише обрати групу та натиснути на кнопку “Зберегти”. Група у яку було додано авто одразу відкриється після натиснення на кнопку “Зберегти”.

Вікно вибору групи функції “Додати до існуючої групи”

  Видалити з групи – кнопка видаляє авто з групи (видаливши авто з якоїсь групи, воно залишається у групі Всі авто; з групи Всі авто неможливо видалити авто).

  Надати тимчасовий доступ – кнопка відкриває вікно надання тимчасового доступу над областю мапи (вікно для створення посилання, перейшовши за яким можна не входячи у програму Контроль Плюс слідкувати за обраним авто на мапі).

Детальніше про Надання тимчасового доступу до авто читейте тут.

  Налаштувати нотифікацію – натиснувши на кнопку, відбувається перехід до Особистого кабінету користувача – Нотифікації, де відображаються Активні нотифікації відфільтровані відносно авто, з меню якого було натиснуто на кнопку. На даній сторінці можна, як відредагувати існуючі для цього авто нотифікації так і створити нову нотифікацію (детальніше про Нотифікації можна дізнатись тут – додати статтю, як буде написана).

Сторінка Нотифікації, після того, як скористатись кнопкою  “Налаштувати нотифікацію”

  Показати узагальнену інформацію – натиснувши на кнопку, з’являється вікно з Узагальненою інформацією по авто, за обраний період над областю мапи.

Вікно Узагальненої інформації

  Покроковий перегляд подій – натиснувши на кнопку, з’являється вікно Покрокового перегляду подій над областю мати, для цього авто, у якому потрібно вибрати (у випадаючому списку) – за яким параметром буде відбуватись розбиття на кроки та перемикатись між кроками з допомогою кнопок стрілок. Доступними є такі параметри – через проміжок часу (за замовчуванням 30 хв, можна змінити в Особистому кабінеті користувача у налаштуваннях акаунту), за подіями Простою, за відвіданими Регіонами.

Тобто, якщо обрати проміжок часу – для прикладу 30 хв, то з натисненням на стрілку вправо, іконка авто на мапі переміститься у позицію авто через час 30 хв від початкової точки і від попередньої до поточної точки промалюється трек авто (якщо авто у цей проміжок рухалось), масштаб мапи зміниться під трек авто і т. д.

Якщо обрати параметр – Простої, то натиснувши на стрілку  “вправо”, іконка авто на мапі переміститься з позиції першої події Простою за обраний період до точки наступного Простою за цей період і від попередньої до поточної точки промалюється трек авто (якщо авто у цей проміжок рухалось), масштаб мапи зміниться під трек авто і т. д.

Коли ж обрати параметр – Регіони, то натиснувши на стрілку “вправо”, іконка авто на мапі переміститься з позиції першого Регіону у якому було авто за обраний період до точки наступного Регіону, відвіданого авто за обраний період і від попередньої до поточної точки промалюється трек авто (якщо авто у цей проміжок рухалось), масштаб мапи зміниться під трек авто і т. д.

У вікні Покрокового перегляду є кнопка  “Налаштування”, натиснувши на яку, відбудеться перехід до Особистого кабінету користувача – Акаунти – налаштування поточного акаунту, де можна змінити значення “Часу тривалості події, хв” через який буде відбуватись переміщення іконки авто на мапі при Покроковому перегляді подій.

Вікно Покрокового перегляду подій

Налаштування “Час тривалості події, хв” в Особистому кабінеті користувача у налаштуваннях акаунту

  Прокласти маршрут від авто – кнопка відкриває вікно прокладання маршруту праворуч від області мапи, автоматично обравши точку, в якій на даний момент перебуває авто за початкову.

Для того, щоб додати пункти призначення у маршрут, потрібно:

  • натиснути на кнопку “Додати”, з’явиться ще один рядок у списку;
  • у рядок, що з’явився, потрібно ввести назву Населеного пункту та зачекати, поки програма його визначить та запропонує обрати зі списку, обравши населений пункт, на мапі над цим пунктом з’явиться іконка з цифрою (порядковий номер населеного пункту у маршруті) та, якшо увімкнена опція “Автоматично будувати маршрут”, на мапі з’явиться розрахований маршрут від авто до першого Населеного пункту, вказаного у маршруті і, якщо увімкнена опція “Автомасштабування”, то мапа змасштабується відносно змін маршруту;
  • попередні дії можна повторити потрібну кількість разів, щоб сформувати бажаний маршрут.

Для того, щоб видалити Населений пункт зі списку, достатньо натиснути на кнопку “Видалити”.

Якщо опція “Автоматично будувати маршрут” вимкнена, то під списком, що формується буде кнопка  “Прокласти маршрут”, натиснувши на яку, маршрут з’явиться на мапі.

Вікно “Прокласти маршрут від авто”

Праворуч від назви групи авто у Списку авто знаходиться меню групи. Щоб його відкрити, потрібно натиснути на кнопку  “Меню групи авто”.

Меню групи авто

  “Автогрупи” – натиснувши на кнопку, відкриється вікно вибору параметру та налаштування групування Списку авто.

  “Змасштабувати мапу” – натиснувши на кнопку, програма Контроль Плюс виконає масштабування мапи відносно авто, які знаходяться в групі.

  “Створити” – натиснувши на кнопку, відкриється вікно створення групи авто над областю мапи, у якому потрібно вказати назву групи та натиснути на кнопку  “Зберегти”. Після цього нова група з’явиться у Списку авто.

Вікно створення групи авто

  “Редагувати” – натиснувши на кнопку, відкриється таке ж вікно, як при створенні групи, але у полі “Назва:” буде відображатись назва поточної групи, яку ми хочемо змінити.

  “Видалити” – натиснувши на кнопку, по центру екрану з’явиться вікно з підтвердженням дії видалення групи авто.

Вікно підтвердження дії видалення групи авто

Верхня панель списку авто

Поставивши  галочку вибору авто у списку, виконується вибір потрібних авто для спостереження за ними на мапі (авто, які не вибрано галочкою приховуються з мапи) або перегляду звіту по цих авто за обраний період.

Вибравши одне чи кілька авто у списку, на панелі Списку авто поряд із кнопками, які завжди відображаються ( “Створити групу” і “Автогрупи”), з’являються додаткові кнопки роботи з обраними авто – “Змасштабувати мапу під вибрані авто”,  “Додати авто в існуючу групу”,  “Змасштабувати вибрані треки”,  “Надати тимчасовий доступ”.

Верхнє меню Списку авто, коли не вибрано жоден автомобіль

Верхнє меню Списку авто, коли обрано один або кілька автомобілів

  “Створити групу” – кнопка відкриває вікно створення групи авто над областю мапи, у якому потрібно вказати назву групи та натиснути на кнопку  “Зберегти”. Після цього нова група з’явиться у Списку авто.

Вікно створення групи авто

  “Автогрупи” – кнопка відкриває вікно вибору параметру та налаштування групування Списку авто.

Доступне групування за такими параметрами: Відключити (не застосовується групування за параметрами), За населеними пунктами, За районами, За областями, За маршрутами, За станом, За акаунтами (працює лише для акаунту адміністратора, так, як лише він може бачити доступ до яких авто мають акаунти), За підприємствами (доступно лише для компаній, які розділені на кілька різних підприємств).

Користувач також може застосувати такі налаштування групування – Запам’ятати вибір автогрупи (якщо увімкнути це налаштування, то при наступних входах у програму Контроль Плюс, буде застосовуватись обраний тип групування) та Показувати групи над списком всіх авто (за замовчуванням групи авто знаходяться під списком Всіх авто, але увімкнувши це налаштування, групи будуть відображатись над списком Всіх авто).

  “Змасштабувати мапу під вибрані авто” – виділивши кілька авто та натиснувши на кнопку “Змасштабувати мапу під вибрані авто” на панелі Списку авто, програма Контроль Плюс, виконає такі дії:

– виділить жирним назви обраних авто;

– розмістить іконки (кружечки з порядковим номерами та статусами) обраних авто на мапі;

– відобразить хмаринки авто з їхніми назвами над іконкою авто, у яких буде вказано час останньої передачі даних (або дату та час, якщо авто у вибраний проміжок часу не передавало дані) та швидкістю (якщо авто на момент закінчення обраного проміжку часу знаходилось в русі, або ж, якщо обрано сьогоднішню дату і авто на даний момент рухається);

– відобразить треки цих авто на мапі за обраний період.

  “Додати авто в існуючу групу” – виділивши кілька авто та натиснувши на кнопку “Додати авто в існуючу групу” на панелі Списку авто, відкриється вікно вибору групи у яку потрібно додати обрані авто. Вибравши потрібну групу, треба натиснути на кнопку  “Зберегти”, щоб застосувати зміни.

Вікно вибору групи авто

 “Змасштабувати вибрані треки” – виділивши кілька авто та натиснувши на кнопку “Змасштабувати вибрані треки”, на мапі з’являться треки обраних авто за вказаний проміжок часу (за умови, що ці авто рухались в обраний період) а також мапа змасштабується під треки, що з’явились.

Область мапи після того, як скористатись функцією “Змасштабувати вибрані треки”

  “Надати тимчасовий доступ” – виділивши кілька авто та натиснувши на кнопку “Надати тимчасовий доступ”, відкриється вікно надання тимчасового доступу до обраних авто над областю мапи, у якому можна змінити назву авто (якщо надається доступ до 1 авто, якщо ж для кількох, то назву змінити неможливо), обрати період на який буде надано доступ (1 день чи 3 дні або до вказаної дати). Задавши потрібні значення, достатньо натиснути на кнопку  “Отримати посилання” та вікно змінить свій вигляд (з’являться 2 додаткові кнопки та посилання на доступ до авто).

Детальніше можна ознайомитись тут (буде додано полсилання після створення статті).

Панель підказок

Внизу Списку авто знаходиться Панель підказок, з допомогою якої можна вмикати та вимикати відображення підказок на треку авто та на мапі.

Доступні такі підказки:

 Контрольні точки – відображають основні точки по яких будується трек авто на мапі, мають такі характеристики, які можна увімкнути чи вимкнути у налаштуваннях підказок – час, швидкість, сумарний шлях;

Простої – відображають місця подій простою на треку на мапі, мають такі характеристики, які можна увімкнути чи вимкнути у налаштуваннях підказок – час та тривалість;

 Напрямок руху – відображають напрямок у якому рухалось авто, мають такі характеристики, які можна увімкнути чи вимкнути у налаштуваннях підказок – час;

Перевищення швидкості – відображають напрямок руху у точці де відбулась подія перевищення, мають такі характеристики, які можна увімкнути чи вимкнути у налаштуваннях підказок – час, значення;

Заправки/Зливи – відображають місце події заправки чи зливу на треку на мапі, а також мають такі характеристики, які можна увімкнути чи вимкнути у налаштуваннях підказок – час, значення;

Розбиття по датам – відображають місце події початку руху авто на треку на мапі у кожній добі обраного періоду часу, а також мають такі характеристики, які можна увімкнути чи вимкнути у налаштуваннях підказок – дата, сумарний шлях;

 Напрямок руху останніх позицій – відображає напрямок руху авто (стрілкою перед кружечком з номером авто а також частиною треку за авто на мапі) без відображення треку авто. Можна вимкнути окремо, як стрілку напрямку руху так і трек (частину) за авто. Зручно використовувати для онлайн відслідковування руху авто по мапі (видно звідки і куди авто їде).

 – кнопка відкриває вікно налаштувань Підказок, де можна вмикати та вимикати потрібні характеристики подій на мапі та треку а також самі події.

Налаштування Підказок

Компактний режим Списку авто

Компактний режим звіту є доволі обмеженим по функціоналу та призначений для того, щоб користувач міг збільшити область мапи, чи звіту (за рахунок того, що Список авто буде займати менше місця) для зручності перегляду потрібної йому інформації.

У компактному режимі користувач має змогу відобразити назви, натиснувши на кнопку  “Показати назву авто”, біля кожного кружечка з порядковим номером авто у Списку авто, з’явиться хмаринка з його назвою. Щоб приховати назви потрібно повторно натиснути на кнопку  “Показати назву авто”.

Вікно програми Контроль Плюс у компактному режимі з назвами авто

Якщо кількість авто велика і всі авто (кружечки з порядковими номерами та статусами) не помістились у компактному режимі Списку авто, то можна проскролити список, натискаючи кнопку “Стрілка вниз” (внизу Списку авто), список буде зсуватись по 1 авто за натиснення кнопки.

Вікно програми Контроль Плюс з проскроленим списком авто

Також з компактного режиму, можливо відкрити Узагальнену інформацію по авто, натиснувши на кружечок потрібного авто та дізнатись останні дані по авто за обраний період, детальніше про Узагальнену інформацію, можна дізнатись тут – буде додано, як опублікується стаття.

Якщо у Вас виникли складнощі, зверніться до нас за консультацією, тел. 067 312 60 60 або у чат на сайті.