Як визначаємо?
Для визначення похибки обладнання супутникового моніторингу, ми провели звірку серед тих наших клієнтів, хто через спицифіку своєї діяльності використовує тахографи на своїх автомобілях.
Тахограф – це пристрій, призначений для контролю швидкості і пройденого шляху транспортного засобу, часу праці та відпочинку водія. Згідно чинного законодавства, повірку тахографів здійснюють повірочні лабораторії, які уповноважені на проведення повірки тахографів відповідно до Закону України “Про метрологію та метрологічну діяльність”. У відповідності до вимог ЄУТР (директива №3821/85), тахограф підлягає обо’вязковій перевірці не рідше ніж один раз в 24 місяці.
Яка розбіжність?
Розбіжності відстаней пройденого шляху авто згідно трекера та тахографа складають від 0,5% (для авто які тільки пройшли повірку тахографа), до 2% (для авто, яким настав час її проходити).
Причини розбіжностей
Трекер фіксує меньшу відстань ніж тахограф. Це пов’язано з різними принципами виміру пройденого шляху авто і обладнання спутниковї навігації (трекера). Тахограф фіксує оберти коліс автомобіля, відповідно, пройдений шлях залежить від кількості зроблених обертів колеса, а трекер фіксує свої географічні координати розраховані за допомогою супутників навігації, через певні проміжки часу, з яких розраховуються відстань пройденого шляху авто. Так, як з часом шини автомобіля зношуються і діаметр колеса авмобіля стає меньшим, колесу потрібно робити більше обертів щоб проїхати ту саму відстань, порівняно з новою шиною.
Також, на покази пробігу впливає різниця тиску повітря в шинах авто порівняно з тим, який був при повірці тахографа, а в зимовий період, на скільки часто машина буксує на місці.
Визначення пройденого шляху трекера не залежить від механічного зносу деталей автомобіля, а залежить тільки від того рухається автомобіль чи ні, тому, на нашу думку, ці дані є більш об’єктивними.
Ще однією причиною розбіжності показів одометра автомобіля і відстані, що зафіксував супутниковий трекер, є встановлення на авто коліс іншої конфігурації (диск іншого розміру, або шина іншого розміру) без адаптації одометра до зміни розміру колеса. В залежності від того, чи колесо встановлено більшого або меньшого діаметру, одометр буде рахувати в більший чи меньший бік. Найпростіше таку похибку можна визначити за допомогою, так званих, Шинних калькуляторів.